• kitap alıntıları

  2912.
  "...yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. o da hırsızlıktır. onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir. bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun."
  (bkz: khaled hosseini - uçurtma avcısı)
  5 ... keynesyengiller
 • 10 milyon pound 130 bin lira nafaka 35 gayrimenkul

  7.
  Bir insana (kadın olsun erkek olsun) bu kadar menkul, gayrimenkul vaat edersen, aşkından ölse bile bu varlığa konmak için boşanır.
  1 ... keynesyengiller
 • anın görüntüsü

  30887.
  anın görüntüsü
  ilaç gibi geleceğine inanıyorum.
  2 ... keynesyengiller
 • 18 mart çanakkale zaferi

  406.
  aziz hatıranız önünde bütün samimiyetimle eğiliyorum.

  sizin gibi birlik içinde olmadıktan sonra bir çanakkale zaferi daha yaşayamayacağımızı görüyor, rabbimden bize birlik beraberlik nasip etmesini niyaz ediyorum.

  mekanınız cennet olsun. zira size çok yakışıyor
  3 ... keynesyengiller
 • anın görüntüsü

  30865.
  anın görüntüsü
  Boşver biter mi dünyanın derdi.
  Al kahveni, yap muhabbetini.
  2 ... keynesyengiller
 • ali atay

  463.
  youtube'daki şarkılarının altında yer alan yorumlar yarmaktadır. bir kaçı:

  -bir küçük incir açtım

  -ulan çıkarın sakızları, üzümleri...

  -bi paket sakız bitti

  - gecenin körü sakız almaya yürü şimdi.

  - ailecek eriğe düştük.

  - unutursak çayımız soğusun...
  6 ... keynesyengiller
 • anın görüntüsü

  30807.
  anın görüntüsü
  Uzun zaman oldu izlemeyeli. Şimdi bunun karşısında uyuyakalırsam bu iş tamamdır.
  18 ... keynesyengiller
 • bambu

  23.
  bambu
  Japonya'da Şans getirdiğine inanılan bitki.
  Yavaş yavaş uzuyor bakalım nereye kadar uzayacak.
  3 ... keynesyengiller
 • kitap alıntıları

  2894.
  ''şimdi acının ne olduğunu gerçekten biliyordum. ayağını bir cam parçasıyla kesmek ve eczanede dikiş attırmak değildi bu. acı, insanın yüreğini paralayan ve sırrını kimseye anlatmadan birlikte ölmesi gereken şeydi. kollarda, başta en ufak güç bırakmayan, yastıkta kafayı bir yandan öbürüne çevirme cesaretini bile yok eden şeydi."

  şeker portakalı - josé mauro de vasconcelos
  4 ... keynesyengiller
 • ufak tefek cinayetler

  280.
  Yeminle şu dizinin adını duydukça tüylerim diken diken oluyor.
  4 ... keynesyengiller
 • kitap alıntıları

  2885.
  kitap alıntıları
  "biri kitap hırsızıydı.
  diğeri gökyüzünü çalmıştı."
  Syf: 398.
  2 ... keynesyengiller
 • 11 mart 2018 özel türk jetinin iranda düşmesi

  59.
  Halen bir çok haber sitesinin gündemden düşürmediği kaza.
  "nişanlısına attığı son mesaj", "pilotun ses kaydı ortaya çıktı", yok "anıt dikilecek".
  Tamam kardeşim anlıyoruz olmasını istemezdik ama her ayrıntı için neden haberleri ayrı ayrı koyuyorsunuz.
  Bugün çorum'da bir otobüs yandı ve 11 vatandaş can verdi bir sürü yaralı var.
  Afrin'de 1 şehit, diyarbakır'da 3 şehidimiz var. Fakat bunların hiç biri haber sitelerinde jet düşme haberi kadar yer almıyor.
  Bu haber sitelerinin gündemi yönetmesi mi? Yoksa bizim milletimiz magazinsel haberleri daha çok tıkladığı için mi? Ya da gerçekten Zengin-fakir ayrımı benim zannettiğimden daha mı fazla? Bilemiyorum.
  10 ... keynesyengiller
 • 1984

  463.
  güncelliğini yitirmeyecek, hatta yıllandıkça o güne ışık tutacak olan kitap. insanı şaşırtan da bu oluyor zaten. yaşadığımız ortamın öngörüsü adeta.

  kitabın ilk bölümü benim açımdan yavaş ilerledi ve pek gitmedi açıkçası. hayal kırıklığına uğradığımı düşünürken, kendine çekmeyi başardı ve sonrası akıcı ve hızlı bir şekilde bitti.

  ibretle altını çizdiğim birkaç cümle var.

  --spoiler--

  bilinçleninceye kadar asla başkaldırmayacaklar, ama başkaldırmadıkça da bilinçlenemezler.

  parti, gözlerinizle gördüğünüze, kulaklarınızla duyduğunuza inanmamanızı söylüyordu. bu onların en temel, en can alıcı buyruğuydu.

  kaderlerine terk edilmiş proleterler, yalnızca başkaldırı dürtüsünden yoksun olarak değil, aynı zamanda dünyanın daha farklı olabileceğini kavrama gücünden de yoksun bir biçimde kuşaklar ve yüzyıllar boyunca çalışacak, üreyecek ve öleceklerdir.

  --spoiler--
  ... keynesyengiller
 • çiftlik bank

  137.
  Bir arkadaşım bana zamanında tavsiye etmişti. Borsa da yatırım yaptığımı duyunca "aylık ortalama yüzde kaç kazanıyorsun?" diye sormuştu. Cevabını alınca "o kadarcık mı? Gel yatırımcı nasıl olur öğretiyim, okuduğun okulda bunları öğretmezler. sana yıllık % 400 kazandırıyım" demişti ve sistemi anlatmıştı.
  O zamanlar 2 soru sordum bu arkadaşa.
  1) bütün para kazandıran sistemler ana paranın yarısını bile kazandırmıyorken, sence ana paranın 3-4 katını kazandırması normal mi?
  2) sermaye piyasası kurulundan, mevduat toplama ve yatırımlar yapmak için gerekli izinleri almışlar mı ya da başvurmuşlar mı? Zira benim param borsada ve beni koruyan spk, merkezi kayıt kuruluşu, yatırımcı tanzim merkezi gibi yasalar ile hukuki kimlik kazanmış kurumlar var seni kim koruyor?
  Tabi bu sorulara cevap verdi ama cevap verirken aslında sistemin ne kadar saçma olduğunu o an anladı fakat geriye takmadı vitesi, kendi bile tatmin etmeyen açıklama yaptı.
  insanlardaki kısa yoldan zengin olma hırsı devam ettiği sürece böyle dolandırıcılar her zaman olacaktır . benim anlamadığım hiçmi düşünmüyorsun ? bu işte söylendiği gibi %. 400 kar olsa tüm holdingler piyasayı bırakır hayvancılığa başlar ? herkes aptal ama bir sen mi akıllısın ?
  1 ... keynesyengiller
 • uber

  109.
  şahsımın hiç kullanmadığı fakat halka hizmet eden teknolojisinden memnuniyet duyduğum uygulama. son zamanlarda taksicilerle aralarındaki gerginlikten dolayı sıkça duyar olduk.

  arkadaşım, serbest piyasa ekonomisi değil mi? devlet olarak ne yapabilirsin, "hadi bakalım, kim iyi hizmet veriyorsa o kazansın! " bu şekilde hem iyi hizmet verenler, hem de toplum kazanmış olacak. rekabet ortamı yaratın firmalara. vatandaş ancak bu şekilde ucuz ve kaliteli hizmet alabilir.
  Umarım en kısa zamanda tüm şehirlere yayılır.
  1 ... keynesyengiller
 • kitap okumak

  994.
  kitaplar güzeldir, her kitap kafada farklı imgeler, bilgiler ve düşünceler oluşmasını sağlar. bazı kitaplar sıkıcıdır ama bu kitaplar genellikle yararlı olurlar, bazı kitaplar eğlencelidir ama pek işe yaramazlar. bir de hem sıkıcı hem uyduruk olanları vardır. kısacası kitaplar vakit geçirmek için veyahut kendini geliştirmek için güzel bir şeydir.

  kitap okumak ise öyle değildir. genellikle sıkıcıdır, zordur veya ulaşılmazdır. birçok pozisyonda kitap okunabilir ama hepsinin rahat olmayan tarafları vardır. mesela sırtüstü yatarak okursanız göğsünüz ağrır, normal yatarak okursanız kitabı havada tutmaktan dolayı kollarınız ağrır, oturarak okursanız sıkılırsınız, yarı oturur pozisyon en uygunudur ama onda da bel ağrısı sorunu çekme riskiniz vardır. bir de bunun aktivite isteği durumu var tabi. insanlar genellikle uzun süre kıpırdamadan ve düz bir sayfaya bakarak durursalarsa fiziksel aktivite yapma ihtiyacı duyarlar. bu yüzden hiperaktifler pek kitap okuyamazlar.
  insan'ın ufkunu genişleten anlamlı bir eylem. evet ''kitap'' kendisini geliştirmek isteyen insan için vazgeçilmez bir vasıtadır. kimi kendini unutmak için okur, kimi ise ''kendini'' bulmak için.
  gerçekten kitap okumayı seven biri, doğru kitap seçimleriyle ve okuduklarını uygulayarak hayatına kolaylıkla yön verebilir.
  kısacası kitap güzel bir şeydir ama kitap okumak zordur.
  4 ... keynesyengiller
 • kitap alıntıları

  2877.
  kitap alıntıları
  "hoşça git, dedi tilki. vereceğim sır çok basit: insan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. gerçeğin mayası gözle görülmez. küçük prens unutmamak için tekrarladı: gerçeğin mayası gözle görülmez."
  2 ... keynesyengiller
 • en son satın aldığınız kitap

  52.
  en son satın aldığınız kitap
  ... keynesyengiller
 • ilkokulda resim dersinde çizilen ev

  32.
  Kare'nin üzerine üçgen yerleştirildikten sonra bir kaç
  Sihirli dokunuşla ayrıntılar eklenerek ortaya çıkan evdir.
  2 ... keynesyengiller
 • sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

  4237.
  sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar
  1 ... keynesyengiller
 • yeni şeyler getiriyorum